Każda marka ma swoją historię.

Nasza rozpoczyna się 42 miliony lat temu – wraz z powstaniem bursztynu bałtyckiego.

Od zawsze kojarzony z energią słoneczną. Skrywa tysiące ciepłych barw, niepowtarzalne wewnętrzne światy. Słynie z niezwykle dobroczynnych właściwości – bursztyn bałtycki. Na przestrzeni tysięcy lat i w wielu kulturach postrzegany był jako kamień przynoszący szczęście i zapewniający zdrowie. Ozdobny amulet oraz – wedle medycyny ludowej – skuteczny środek leczniczy. Tak cenny, że wykonywano z niego prezenty dyplomatyczne dla władców i królów, a jednym z nich była słynna bursztynowa komnata. Pragniemy być współczesną kontynuacją tego bogatego dziedzictwa, tworząc dla Ciebie markę The Amber Body

Bursztyn w służbie Twojej skóry…

Niezwykłe właściwości bursztynu bałtyckiego znane są od wieków. Czerpiąc z tych tradycji, działamy według opatentowanej technologii TripleAmber® polegającej na pozyskiwaniu z bursztynu trzech drogocennych składników, na bazie których tworzymy kosmetyki The Amber Body: kwasu bursztynowego, ekstraktu z bursztynu i zmikronizowanego bursztynu. Wzbogacamy je cennymi składnikami, które otaczają bursztyn bałtycki w jego naturalnym środowisku: mikołajkiem nadmorskim, algami morskimi oraz ziołami. Przekonaj się, jaki dobroczynny wpływ na Twoją skórę będzie miało bogactwo nadmorskiej natury.

… i wyjątkowe historie ukryte w biżuterii.

Każdy naszyjnik czy pierścionek, który znajdziesz na półkach naszego butiku, skrywa niezwykłą historię ich twórcy, którą chcemy Ci opowiedzieć. Mamy przyjemność współpracować z najlepszymi projektantami biżuterii, którym bursztyn bałtycki towarzyszy nierzadko od pokoleń i którzy wypracowali własny, rozpoznawalny styl. Łączy ich jedno – fascynacja bursztynem bałtyckim, który nikogo nie pozostawia obojętnym. Szczególnie, że każda bryłka bursztynu użyta w ich biżuterii powstała 42 miliony lat temu – obecnie może stać się częścią Twojej historii!