Kosmetyki z bursztynem – co robią dla skóry?

Kosmetyki z bursztynem. Co robią dla skóry?  

Śpieszymy z odpowiedzią co właściwie dla skóry robią kosmetyki z bursztynem! Mają one działanie nawilżające, normalizujące, spowalniające procesy starzenia, stymulujące odnowę komórek i wzmacniające… Właśnie tak działają na skórę kosmetyki zawierające naturalny bursztyn. Aby wzmocnić jego działanie, producenci łączą go także z innymi składnikami aktywnymi.   

Od kilku lat bursztyn jest jednym z bardziej cenionych składników kosmetyków. Wiele marek sięga po niego do składów swoich produktów. Skąd taka popularność bursztynu? Z całą pewnością z nasilającego się pragnienia powrotu do natury i używania naturalnych składników, które nie wywołują podrażnień. Ma to szczególne znaczenie dla osób mających wrażliwą cerę. Z pomocą przychodzą również zaawansowane technologie! Umożliwiają one pozyskiwanie z bursztynu tego, co najcenniejsze, oraz efektywne łączenie z innymi składnikami aktywnymi dla uzyskania optymalnego efektu.   

The Amber Body - pielęgnacja dłoni

Kosmetyki z bursztynem do pielęgnacji skóry twarzy  

O nią dbamy zawsze najbardziej, ponieważ jest ona najbardziej narażona na szkodliwe czynniki zewnętrzne, przez co starzeje się niestety najszybciej. W pielęgnacji skóry twarzy kosmetyki zawierające kwas bursztynowy – będący katalizatorem naturalnych przemian komórkowych – sprawdzą się wręcz idealnie. Dlaczego? Głównie ze względu na tak pożądane zwłaszcza w przypadku skóry dojrzałej działanie przeciwzmarszczkowe. Dla wzmocnienia tych dobroczynnych efektów kremy na dzień, kremy na noc, a także te przeznaczone do pielęgnacji skóry pod oczami są wzbogacane o składniki takie jak np. witamina E, olej arganowy, beta-karoten czy panthenol. Razem składniki te tworzą doskonały eliksir młodości, jeszcze lepiej chroniąc przed wolnymi rodnikami, uszkodzeniami komórek i podrażnieniami, działając łagodząco i przeciwzapalnie. Dogłębnie ją regenerując oraz zapewniając odpowiednie nawilżenie skóry.  

DLA WZMOCNIENIA TYCH DOBROCZYNNYCH EFEKTÓW KREMY NA DZIEŃ, KREMY NA NOC, A TAKŻE TE PRZEZNACZONE DO PIELĘGNACJI SKÓRY POD OCZAMI SĄ WZBOGACANE O SKŁADNIKI TAKIE JAK NP. WITAMINA E, OLEJ ARGANOWY, BETA-KAROTEN CZY PANTHENOL – RAZEM TWORZĄ DOSKONAŁY ELIKSIR MŁODOŚCI.

Kosmetyki z bursztynem do pielęgnacji ciała  

Nasze ciało również zasługuje na to, co najlepsze – najlepsze, bo stworzone na bazie naturalnych składników. Kosmetyki z zawartością bursztynu – żele do mycia ciała, balsamy, mleczka oraz szampony i odżywki do włosów – delikatnie pielęgnują, odżywiają i nawilżają, pozostawiając skórę i włosy gładkimi oraz przyjemnymi w dotyku. Taki efekt zapewnią także wszelkiego rodzaju peelingi zawierające mikrokryształki bursztynu, delikatnie oczyszczające, złuszczające martwy naskórek oraz trwale nawilżające. Pozytywnie działają na skórę również bursztynowe mydła w kostce, bogate w naturalne oleje pielęgnujące skórę. Te zawierające glicerynę nie tylko myją, ale także łagodzą podrażnienia, zapobiegają pęknięciom, działają kojąco oraz chronią przed utratą wody. A przy tym pięknie pachną długo utrzymującym się na skórze subtelnym, żywicznym zapachem bursztynu w połączeniu z olejkami eterycznymi – ich mieszanka pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie, wprowadzając w stan relaksu. 

Mamy nadzieję, że ten artykuł przybliżył Ci co robią dla skóry kosmetyki z bursztynem!

Poznaj wybrane kosmetyki z bursztynem od The Amber Body: